fbpx

52. הנותן מקבל

ברוכים הבאים לקורס שנורקינג, קורס מקוון למימון המונים. אני ד"ר תמר עילם גינדין, ואתם… 

אתם מבינים עכשיו איך מרגישים יזמי מימון המונים בזמן קמפיין. אז מצד אחד זה בדיוק הזמן לעשות טוב גם לאחרים. ומצד שני… בואו נדבר על שני הצדדים. 


נכון לעת כתיבת השיעור, זו התמיכה האחרונה שלי בהדסטארט:

כפי שאתם כבר יודעים, היו לי יותר מ-4 פרויקטים בהדסטארט, וזה חוץ מהפרויקטים בפלטפורמות האחרות של הקבוצה. אז אני יכולה לגלות לכם גם שתמכתי ביותר מ-125 פרויקטים. פשוט כאשר אני בהכנות או בעיצומו של קמפיין שיש בו מייל משותף לכל משתתפי הצוות (או למטבחון), כפי שהיה לנו ב"שווים", ב"המלכה", בשני הקמפיינים של הפונדקאיות (בבי אקטיב ובגיב-בק), ב"גור גולש לאולימפיאדה" ועוד – אני תומכת בשם הקמפיין, ורק כותבת בהערות ליזם שזה השם שלי, וזו הכתובת למשלוח התשורה. אני גם מבקשת לכתוב בחשבונית "נוכחות הדסטארט". 


המוטו של "הנותן מקבל" הוא מוטו של ארגוני נטוורקינג, ותכלס גם של החיים.

כמה נקודות חשובות לעניין "הנותן מקבל": 

  • הקבלה והנתינה לא חייבים להיות מול אותו אדם. זה יותר עניין "אנרגטי", מה שנקרא. או במילים של חז"ל – שלח לחמך (שלך לחמך על פני המים כי ברוב הימים תמצאנו, כלומר עכשיו הזמן לתת, ונקבל כשנצטרך, יכול להיות שמכיוון אחר). 

  • לכן אנחנו לא חייבים לתמוך בחזרה בכל יזם שתמך בנו, וחשוב מכך

  • אנחנו לא מצפים דווקא מהיזמים שתמכנו בהם לתמוך בנו בחזרה! 

האמת היא שקרה לי רק פעם אחת שיזם תמך בפרויקט שלי (שניהלתי, לא שהיה עליו השם שלי), וכשהגיע לאיסוף העצמי, רמז לי עבות שגם לו יש קמפיין עכשיו, באופן שגרם לי להרגיש שהוא מצפה ממני לתמוך. אבל אפילו הוא לא אמר מפורשות "תמכתי בכם עכשיו תתמכי בי". 

זה לא אומר שלא נתמוך בקמפיינים של תומכים שלנו, זה פשוט אומר שנתמוך במה שנראה לנו מעניין, בלי קשר אם היזם תמך בנו או לא. 


אני רוצה להסביר רגע את המונח "אנרגטי". מי שהשפה הזאת מדברת עליו יכול לדלג, אבל ההסבר הרציונלי הוא שכמו שקניות מניעות את השוק בכלכלה הארצית, כך תמיכות מניעות את הדסטארט. אם אני לא אתמוך בקמפיינים של אחרים, איך אני מצפה שאנשים יתמכו בי? אני אתמוך בך כי אהבתי את הקמפיין שלך, את תתמכי בקמפיין שמוצא חן בעינייך, ובסופו של דבר המעגל ימשיך וגם בי יתמכו. 


כמו בארגוני נטוורקינג (הייתי ב-IBC, עסקים עושים עסקים ו-BNI) – הכוונה היא לא שזה יהפוך למערכת סגורה שבה רק יזמים תומכים ביזמים, ובטח לא למערכת שבה תומכים רק לשם התמיכה, ללא עניין אמיתי במוצר. כל העניין במימון המונים הוא להזרים "דם חדש" מבחוץ. אבל אם אני רואה קמפיין של משהו שחשוב לי שיקרה או עם תשורות שממש בא לי. למשל קבוצת ספורט של תיכון מהעיר שלי שמגייסת כדי לנסוע לאליפות העולם ומציעה לי דבר כזה, ברור שאני אקח, כי אני צריכה! 


מדי פעם צץ בקבוצת הפייסבוק של יזמי ההדסטארט איזה יזם חרוץ וחכם עם הרעיון המתוחכם לתמוך תמיכה צולבת רק לשם התמיכה (אני אתמוך בקמפיין שלך ואת תתמכי בקמפיין שלי באותו סכום). אני מבינה מאיפה בא הרעיון, אבל אני ממש לא אוהבת אותו. לא באנו לכאן כדי לתמוך בקמפיינים שלא מעניינים אותנו תמורת תמיכה מאנשים שהקמפיין שלנו לא מעניין אותם. בנוסף לזה שאין בכך שום היגיון מלבד הנעה מלאכותית של שני הקמפיינים, כזכור – הערך של התומכים שלנו הוא הרבה יותר מהכסף שהם שמים. התומכים הם גם כוח ההפצה שלנו. ובמקרה של תמיכה צולבת של יזמים, אנחנו מקבלים תומך שהוא לא יותר מסכום הכסף שהוא שם. הוא לא באמת מצטרף לקהילה, ולא באמת רתום להפצת הקמפיין. ואם הוא כן, אז זה לא בגלל שתמכנו בו אלא בגלל שהוא מאמין ברעיון או חושק במוצר, שזה מצוין – אבל למה אני צריכה לתמוך בו בחזרה?


הסיבה שאני תומכת בהמון קמפיינים היא שאני אוהבת את היזמים אישית (מעגל ראשון), או שאני רוצה את המוצר, או שהרעיון נראה לי חשוב (גיב-בק, בי-אקטיב וספרים שחשוב לי שיהיו אבל אני לא רוצה לקרוא בעצמי). 

למעשה, את רוב הספרים שקניתי בשבע השנים האחרונות, קניתי בהדסטארט. 


מתי לתמוך?

אם זה יזם שאני מכירה ומעריכה, כנראה אתמוך בשלב די מוקדם, כדי להיות חלק מבסיס התמיכה המשכנע גם אם אני לא באמת "מעגל ראשון". אם פספסתי את המעגל הראשון או שזה יזם שאני פחות מכירה, אני כן אחכה לראות שיש אנשים שמכירים אותו אישית וסומכים עליו, ואז אתמוך בזמן מיתון אמצע קמפיין, כדי לעודד. 

לעתים רחוקות קורה שאני תומכת בקמפיין של מישהו שאני לא מכירה, כמה שעות אחרי שהושק כשהוא עדיין בשלב גיבוש המעגל הראשון. זה קורה כשאני רואה שהוא כתוב ומנוהל נכון והמוצר נראה לי נכון ומוקפד. בקמפיין הזה, למשל, תמכתי בראשון בבוקר כשכבר היו 18 תומכים, בזמן שהקמפיין טרי ב"חדשים". וביום ראשון, כזכור, החדשים באמת טריים. שימו לב להצגה העצמית על ההתחלה. ישר רכש את אמוני.


בכל מקרה, אני תומכת רק אם אני גם רוצה את המוצר וגם הקמפיין טוב. אם הקמפיין לא כתוב היטב או לא מנוהל טוב (קל לזהות את אלה: יש בהם 0 תמיכות), אני אתמוך רק אם אני ממש מזדהה עם הרעיון, ואז גם יש סיכוי טוב שאאמץ את הקמפיין ואייעץ מאחורי הקלעים ללא תשלום. יש קמפיינים שהצלתי ככה… 


נתינה מחשבון משותף 

שימו לב!!!

חשוב מאוד: נכון לעת כתיבת שורות אלה, אתרי הדסטארט שומרים את כל פרטי המשתמש, כולל פרטי כרטיס האשראי שבו נעשה השימוש האחרון. כשנכנסים לחשבון ואז תומכים, ויש פרטי אשראי שמורים, האתר ייקח אותנו ישירות משלב 1 ל-3, כי שלב 2 הוא מילוי הפרטים, ואותם כבר יש. 

זה מאוד נוח, אבל בחשבונות הדסטארט שמשותפים לכמה אנשים, כלומר בקמפיין שיש בו צוות עם חשבון מייל משותף כמו משפט הפונדקאיות וכו', עדיף לא לתמוך מתוך החשבון. כלומר נתמוך מחלון גלישה בסתר, או מדפדפן רגיל כשמשמאל למעלה כתוב "כניסה" ואין תמונה שלכם. אם אתם כבר בתוך החשבון – אז לצאת.


כך

ולא כך. 

להתנתק!


כשממלאים את המייל של הפרויקט בפרטי התמיכה, ממילא המערכת מזהה אותו וכותבת את שם התומך הנכון ומוסיפה את התמיכה לספירה.

אם בטעות נכנסת ויש שם כבר מספר כרטיס אשראי חשוב עד מאוד לשים לב שפרטי התשלום הם באמת שלך ולא של חבר אחר בצוות. אם ארבע הספרות האחרונות הן לא של כרטיס שלך, או אין לך מושג מה ארבע הספרות האחרונות של כל הכרטיסים שלך ואין לך כוח לבדוק – לא לאשר אוטומטית את התשלום! 

במקרה כזה נקליק על 2 כדי למלא שוב את הפרטים, ואז גם נוכל להכניס את מספר הטלפון הנכון ואת כרטיס האשראי הנכון שלנו (את המייל אי אפשר לשנות, צריך לכתוב את זה בהערות ליזם, או במסר אישי בסוף הקמפיין)


שימו לב 2:

בחשבונות משותפים, כדאי מאוד שתהיה במייל הגדרה של העברת דואר לכל מי שמשתמש בחשבון, כדי שתוכלו לקבל עדכונים מהקמפיין שבו תמכתם. אם אין העברת דואר – אז לא לשכוח לבדוק את חשבון המייל! יש יזמים שלא מסתכלים בהערות, אם מכיוון שזה קמפיין עם המון תומכים, או מכיוון שהם פחות מנוסים ולא שמים לב לשדה הזה. יש מצב שהפסדתי כל מיני תשורות בגלל שלא עשיתי מה שאני אומרת לכם עכשיו… 


לסיכום: 

הנותן מקבל – נתינה היא מה שמניע את מימון ההמונים. נכון שמקבלים מוצר או סיפוק, אבל זו בעיקר נתינה. וכדי שייתנו לי, אני צריכה לתת לאחרים. אבל אנחנו נתמוך רק בקמפיינים שמעניינים אותנו ולא בגלל שהיזם תמך בנו. בתמיכה מתוך משתמש הדסטארט שמשותף לכמה אנשים, חשוב לוודא שמספר כרטיס האשראי הוא שלך ולא של מישהו אחר מהצוות, וגם להיות במעקב או להעביר מייל לתיבה האישית שלך, כדי לא לפספס תשורות ועדכונים. 

שיעורי הבית שלכם, אם טרם עשיתם זאת, הם ללכת להדסטארט, למצוא פרויקט שמעניין אתכם, (ועדיף יותר מאחד), ולתמוך!


בשיעור הבא נדבר על תומכים שצריך לחשוב עליהם פעמיים. לא בכל קמפיין יש כאלה, אבל לפעמים קורה… אני מחכה לכם שם!