יומן קמפיין – ענת עילם

ד"ר תמר עילם גינדין

ד"ר תמר עילם גינדין

יועצת, מדריכה ומלווה למימון המונים

בסדרת פוסטים הבאה נשתף אתכם בהכנות לקמפיין של ענתי, הבת שלי >>

שיתוף הפוסט

הקמפיין הבא שלנו הוא של הבת שלי ענתי. 

החלטתי לשתף בכל התהליכים, החל מקבלת ההחלטות הבסיסית, דרך בניית הקהילה וחימומה, ועד לסיומו המוצלח של הקמפיין. 

אחת ההחלטות שעמדו בפנינו היא מה לשים בפרונט.

יש כרגע שני דברים שצריך לגייס בשבילם – אלבום מוסיקלי של שירים שענתי כותבת ומלחינה, עם עיבוד והפקה של ברק אולייר, ולימודים באקדמיה האמריקאית לדרמה ומחזמרים בניו יורק, שהיא אמנם קיבלה בשבילם מלגה של 15K$ בשנה, אבל עדיין נשארו כ-30K$ שצריך לשלם על לימודים ומחייה. 

הלימודים באמת מצריכים גיוס, כלומר באמת "תלויים רק בכם". מצד שני, זה לגמרי הגשמת חלום ולא מוצר מוגדר וברור. זו מטרה שיותר קשה למכור. 

גיוס לאלבום מוסיקלי, לעומת זאת, הוא יותר מקובל ולכן פחות צריך להסביר לאנשים למה אנחנו מגייסים. מצד שני, הוא גם לא באמת "תלוי רק בכם," כי זה תהליך ארוך ולכן הצלחנו לממן את רובו מכיסנו מבעוד מועד. ויותר מכך – היום למעשה אלבום מוסיקלי זה לא מוצר שאפשר למכור או כדאי להגביל, אלא שירים שזמינים לכולם ביוטיוב, ספוטיפיי, רדיו וכו'. מי קונה דיסקים? רק תומכים בקמפיינים שבהם זו תשורה. וממי שקונה, מי באמת מקשיב במכשיר ולא באפליקציה? 

כלומר בשני המקרים ה"מוצר" שלשמו מגייסים הוא לא משהו שאפשר לתת/להגביל לתומכים. התומכים יתמכו או בגלל שהם אוהבים את ענתי ורוצים לראות אותה מצליחה, או בגלל שהתשורות יהיו מגניבות ומושכות. 

אז אנחנו עובדים בשני הכיוונים. אני התגייסתי כי אני יודעת לעשות את הדברים האלה ואוהבת להגשים לילדים שלי חלומות, אבל ענתי תצטרך לעשות את הרוב בעצמה, כדי לוודא שזה בא ממנה ושלא הפכתי לאחת האימהות האלה שדוחפות את הילדים כשהם בכלל לא מעוניינים. 

אז כרגע ההחלטה היא אכן לבנות את הקהילה סביב ענתי כאמנית. עוד לא החלטנו מה לשים בפרונט, אבל בכל מקרה הכסף באמת ישמש לשתי המטרות, והתשורות בכל מקרה יהיו גישה מוקדמת לחומרי האלבום, כרטיסי כניסה להופעות, הזמנת הופעות סגורות וכו'.

את בניית הקהילה נעשה באמצעות נוכחות רשת (הילדה ניהלה לנו את האינסטגרם של משפט הפונדקאיות), וחשוב מכך – נתחיל לשחרר שירים לרדיו. אבל היום לא כדאי לשחרר שיר בלי קליפ. אז בשבת לפני כמעט שבועיים צילמנו את הקליפ הראשון שלה, לשיר Okay. 

צילמנו בשבת בבוקר באזור התעשייה כי יש שם מעט תנועה, וליתר ביטחון גם לקחנו מעבר חצייה שנמצא בכניסה למסוף האוטובוסים, שלא פעיל בשבת והשער שלו סגור. הנה וידאו לייב שצילמתי מתהליך הפקת הקליפ: 

רוצה לקבל את התכנים שלנו במייל?

כאן נרשמים לרשימת התפוצה 👇🏻

פוסטים נוספים

Uncategorized

תשורות בקמפיין – דוגמה לתהליך חשיבה

היי,  אני רוצה לשתף בחלק מתהליך החשיבה על התשורות, שוב תוך הדגמה מהקמפיין של מיכל ברקוביץ' אוטיזם – תתחילו כאן. לפני תחילת הקמפיין התמיכה של

Uncategorized

מה שאתם לא רואים

ביום ראשון לפני שבועיים ב-10:42 השקנו את הקמפיין של מיכל ברקוביץ' אוטיזם – תתחילו כאן.   הגענו ל-50% קצת לפני חצות, ול-400 תומכים בבוקר היום השני

רוצה להביא את הערך שלך לעולם?

כאן נרשמים לקורס שנורקינג 👇🏻